Mega Dock Mega Dock Module Dock

SİZE ÖZEL ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ.

İSTEDİĞİNİZ ÇÖZÜMÜNÜ BURADA BULAMADIYSANIZ BİRLİKTE BİR ÇÖZÜM ÜRETEBİLİRİZ.
TURİZM & TESİS ÇÖZÜMLERİYÜKSEK KAPASİTELİ ÇÖZÜMLERMARİNAYÜZER YAPILARDALGAKIRANLARSU SPORLARIYÜZER GÜNEŞ PANELİYÜZER OFİSAKSESUARLAR

YÜZER DALGAKIRAN, YÜZER DALGA SÖNÜMLEYİCİ

Yüzer dalgakıran ve dalga sönümleme sistemleri son yıllarda kıyı tesislerinin koylardan daha çok uç ve burun bölgelere yapılması neticesinde kullanımı ihtiyaç haline gelen ürün grubumuzdur. Düşük bütçe, hızlı kurulum ve estetik görünüm özelliğinden dolayı spor organizasyonları, liman içi uygulamalar, tekne fuarları için de tercih edilen çözümlerdir.

Tesislerin dalgalardan korunma amacıyla özellikle kısa periyotlu sert dalga oluşumlarında dalga etkisini %80 oranında azaltır. Çevreye zarar vermeyen akıntıları engellemeyen ve dolgu dalgakıranlara göre çok daha düşük maliyetli olması sebebi ile tercih edilir.

YÜZER BETON DALGAKIRAN

Yer beton dalgakıran dalga periyotlarına, yükseltisine ve de uzunluğuna göre geliştirmiş olduğumuz farklı modellerdeki dalgakıran tasarımlarıyla özellikle kıyı hattında güvenli ve dalgasız alanların oluşturulması hedeflenmektedir. Dalgakıran çözümleri ortam dalgası ve tasarım modeline göre dalgayı %80 oranında absorbe etmektedir.

Ülkemizdeki en uzun dalgakıranlardan bir tanesi HSB mühendislik farkıyla Mersin’de üretilmiştir. Özellikle son yıllarda artan kıyı tesislerindeki talebe karşılık üretilen yüzer çözümlerdir.

Beton dalgakıranlar uzun ömürlü ve yüksek kapasitelidir. Dalgakıranlar aynı zamanda tekne yanaşması veya güneşlenme alanı olarak kullanılabilir.

DALGA SÖNÜMLEME SİSTEMLERİ

Dalga sönümleme sistemleri ülkemizde ilk olarak Akdeniz oyunları kapsamında Mersin Limanına ve Yeşilköy spor tesislerinde yapılmıştır. Kıyıya çarpan dalganın yükselmesini yok eder ve dalgayı kendi içerisinde sönümleyerek geriye yansımasını engeller. Dalga oluşumu istenmeyen bölgelerde veya kıyı hattını koruma amacı ile inşa edilir.