Bu ürün özellikle büyük şehirlerdeki enerji ihtiyacının karşılanması, su üstü alanların korunması ve de hidroelektrik santrallerdeki buharlaşmayı azaltmak amaçlı teknik ekibimizce demo ve arge çalışmalarının tamamlandığı bir çözümdür. Piyasadaki benzer sayılabilecek örneklerine göre farkı, yüzer iskelelere panel yerleştirilmesi değil panellerin yüzdürüleceği optimum sistemlerin tasarlanarak üretilen ürünler olmasından kaynaklı uzunlu ömürlü ve uygun maliyetli olmasıdır.


Panel sıraları arasındaki mesafe maliyet farkı olmaksızın değiştirilebilmekte. Yaz ve kış uygulaması için panel açıları rahatlıkla değiştirilebilmektedir. 


20 dereceden 45 dereceye kadar ayarlanabilen güneş açısı sayesinde çok daha yüksek verimli bir yatırım yapabilirsiniz.


SolarDock panel yüzdürücüler özel bağlantı sistemleri sayesinde uzunperiyotlu dalgalara ve kısa periyotlu galgalara mukavim olarak imal edilmiştir. Sistem ağır deniz şartlarında çalışabilen özel bir tasarımdır.

Kısa Periyotlu dalgalar


Uzun Periyotlu dalgalar


SolarDock dünyadaki güneş panelleri için birçok farklı kurulum konfigürasyonau yapılmasına izin verir. Aynı zamanda panellerin alt kısımları suyun yaklaşık 80cm üzerindedir. Bu şekilde suyun aşındırıcı etkisi ve panel üzerinde oluşabilecek buhar ve tuz nedeni ile aşındırma ve kirlenme minimuma indirilmiştir.