Mega Dock Mega Dock Module Dock
Genişlik
Uzunluk
Yükseklik
Ağırlık 

Freeboard
Yüzdürücülük
Kırılma Yükleri
2m – 10m
10m – 500m
35cm – 200cm
4,6 tons – 11 tons 

30cm – 100cm
200kg/m3 – 1000kg/m3
36 ton x 2 adet

Tüm beton pontonlar Deniz tipi sülfat.

dayanımlı beton kullanılarak üretilir.

Tüm demir donatı korozyana karşı sıcak

daldırma galvaniz ile kaplanır. Ahşap

aksam emprenye edilmiş ve ısıl işlemden

geçmiş özel yarı esnek ağaç gurubundan

seçilmektedir. İçerisinde yüksek yorunluka

EPS kullanılmaktadır.

  • 30 yılın üzerinde ticari kullanım ömrü
  • Dengeli ve düşük salınımlı
  • Yangın ve çürümeye karşı dayanıklı
  • Kanıtlanmış ekolojik faydaları – su kalitesi ve habitat yaratma
  • Son derece dayanıklı
  • Düşük karbon salınımı

ModuleDock iskele grubumuzda kullanılan tüm hammaddeler geri dönüştürülebilir olup yıllar sonra ticari ömürlerini tamamladıktan sonra tekrar doğaya kazandırılabilir veya tekrar hammaddeye dönüşebilir. Kullanım süresince doğaya zarar verebilecek gaz salınımı yapabilecek veya korozyon sebebi ile doğaya zarar verebilecek hiçbir parçası bulunmamaktadır.

ModuleDock ların özellikle su ile etkileşiminde üzerinde oluşan doğan bitki örtüsü veya doğal taş oluşumları sayesinde deniz hayatına olumlu etkileride bulunmaktadır.

Estetik : Bu iskele modelimiz birimler arasında sadece 1cm lik boşluk bulunduğu için iskeleler devamlı olarak gözükmektedir. İskele üzerinde herhangi bir mafsal boşluğu, bağlantı yuvası veya yapısal olarak görünümü bozan hiçbir unsur bulunmamaktadır. Aynı zamanda beton üzerinde birçok kaplama seçeneğide mevcuttur.

Maliyet : Seri imalat olmasından dolayı işçilik maliyetleri oldukça düşük ve her modülün standart kalitesi oldukça yüksektir. Diğer iskele firmalarının fiyatları ile karşılaştırıldığı zaman benzer özelliklerdeki ürünlerden çok daha hesaplı ve uygun bütçeler verebilme olanaklarına sahibiz.

Zaman: İskele blokları daha küçük olaması sebebi ile kurulum zamanı ve maliyetleri oldukça düşüktür.

Taşınabilir : ModuleDock lar hertürlü standark konteyner veya tır ile dünyanın her bölgesine taşınabilir.

MODÜLER YÜZER İSKELE

ModuleDock modüler yüzer iskele ürün gurubumuz fabrikasyon olarak seri imalat şeklinde üretilmektedir. Müşteri ihtiyaçlarına göre birçok farklı boy ve taşıma kapasitesine sahiptir. En önemli özelliği kolay taşınabilir ve uygun maliyetli olmasıdır. ModuleDock beton yüzer iskele ile estetik olarak tek parça çalışan bağlantı sistemi ile iskelenizin boyutları ne şekilde olursa olsun kesintisiz devamlı bir görünüme sahip bir iskeleniz olacaktır. Fabrikasyon imalat olduğu için yüksek kapasitemiz sayesinde ürününüz kısa zaman içerisinde teslim edilebilir. Hızlı montaj uygulaması ile zamandan ve iş gücünden tasarruf edilir. Proje içerisinde yer alan ölçülerde her boyuta uygun olarak hazırlanan parçalar, modüler yapısı ile hesaplı ve kaliteli çözümler için tekliflerin için ModuleDock en uygun iskele modelimiz.

Yüzer İskele Kaplama Seçenekleri

KENDİ İSKELENİZİ ZEVKİNİZE GÖRE OLUŞTURUN
İskele birimlerinin üzeri beton kaplı olması sebebi ile üzerine her türlü esnek kaplama yapılabilir.
Doğallık ve sadeliği sevenlere
doğal beton zemin.
Doğal görünüm, düşük maliyet, uzun ömürlü.
Mimari ve estetik ihtiyaçlarınıza göre
doğal ahşap veya kompozit ahşap
uygulamarında özgürsünüz.
Farklı olmanın çılgınca fikirlerini deneyebilirsiniz.
Özellikle sert zemin kaplamaları, beton baskı,
granül uygulamalar, doğal zamin taşları
gibi birçok seçeneği kullanabilirsiniz.

İskele sisteminin doğan yapı malzemezi olan özel beton ile imalat esnasında ayak kaydırmaz fırçalı bitiş veya parlak pürüzsüz şekilde uygulanabilir. Sonrasında hertürlü dış zemin, epoksi veya asfalt boyaları uygulanabilir. Tercih edilmesin temel sebebi bakım gerektirmemesi ve düşük bütçeli olmasıdır.

Özellikle mimari çözümlerinizde kıyı hattı ile bir bütün olarak tasarladığınızda ahşap deseni projenizin prestijini arttıracaktır. Turizm konseptli projelerde ve marinalarda tercih edilmektedir.

Tek parça halinde hareket etmesi sayesinde, alışılagelmiş ahşap kaplamanın dışında birçok dış mekan zemin kaplamasına olanak sağlamaktadır. Teknik ekibimiz ile görüşüp sınırlarınızı zorlayabilirsiniz.

BAĞLANTI VE MONTAJ SEÇENEKLERİ

LEGO GİBİ KOLAY!

ModuleDock özel üretim gerekmezsizin istenilen her ölçüde iskele tasarımlarına olanak sağlamaktadır. Fabrika ortamında seri imalat olarak üretilebildiği için gerek kapasite, gerekse maliyet açısından muadili ürünlerden çok daha avantajlıdır.

Patenti 80 li yıllara dayanan Amerikan menşeeli bir üründir. Özellikle Amerika ve arap yarımadasında kabul görmüş bir üretim şeklidir.

2006 yılından beri yaklaşık 10 yıldır iskele imaları yapan HSB Marine 2015 yılında deneme üretimleri ve projeleri yapıp 2016 yılı itibari ile 400 ün üzerinde iskele üretimi ve kurulumu gerçekleştirdi.

Senelik 8km lik üretim kapasitesi ile Hazar, Arap yarımadası ve Ortadoğu bölgesinin tek üreticisiyiz.

Örnek: Standart marina kesiti

Yukarıdaki şekilde ModuleDock pontonları ile birçok farklı yanaşma uygulaması çok kolay şekilde yapılmaktadır.

A. Ana yürüme yolu : Paralel bağlantı yöntemi ile 4 metre ve üzerindeki genişliklerde kullanılır.
B. Standart Marina Pontonu: Standart tekne bağlama iskelesi freeboard u 45-75cm arasında imal edilir.Seri olarak bağlanmaktadır.
C. Parmak iskele: Tekne yanaşma kapasitesi arttırmak ve konforlu yanaşma alanları oluşturmak için kullanılır.

1. Boru Tutucu In-Type: Iskelenin içerisinde planlanmış bu boru tutucular hem estetik hemde kesintisiz yanaşma alanına olanak sağlamaktadır.
2.Boru Tutucu Out-Type: İskele bloğunun dış kısmına monte edilmektedir.Paslanmaz, aluminyum ve galvanizli olarak imal edilmektedir.
3.Pedestal: İskele içerisinde imalat esnasında planlanmış servis kanalları sayesinde elektrik,su gibi hizmetler teknelerin yanına kadar ulaşır.
4.Boru Şapkası: Sabitleme amaçlı kullanılan çelik boruların üzerine estetik olarak uygulanmaktadır. FRP olarak imalatlarımız vardır.
5. Koçboynuzu- Baba 2 tondan 14 tona kadar koçboynuzu veya baba uygulaması yapılabilir.
6. Kauçuk usturmaça : 8cm-30cm D-tipi kauçuk usturmaçalar iskeleyi dış darbelerden korur.

SERİ BAĞLANTI

Bu tip iskele bağlantıları genişlikleri 300cm ye kadar olan iskele modellerinde kullanılmaktadır. Özellikle tekne yanaşma iskelesi, turizm amaçlı iskeleler, standart marina iskeleri ve yüzer yürüme yolları gibi uygulamalarda kullanılabilir. Freeboard (su üzeri yükseklik) olarak en fazla 75cm ye kadar tüm ihtiyaçlarınıza uygundur. İskelenin doğal esneme kabiliyeti sayesinde sert deniz koşullarına uygun bir modeldir.

PARALEL BAĞLANTI

Bu iskele bağlantı modeli 3 metrenin üzerinde geniş iskeleler için uygulanmaktadır. 10 metreye kadar genişliklerde uygulanabilir. Oldukça dengeli ve yüksek taşıma kapasitesine sahip bu model endustriyel uygulamalar için kullanılmaktadır. Yüzer köprü, yüzer rıhtım, iniş iskelesi, yük iskelesi ve askeri gemi yanaşma iskelesi gibi birçok yüksek kapasite gerektiren işte kullanılmaktadır. Freeboard (su üzeri yükseklik) olarak 110cm ye kadar tüm ihtiyaçlarınıza uygundur.

MUHTEMEL ÇÖZÜMLERİN BAZILARI

MODULE DOCK
Module Dock ile yapılan çözümlere yönelik bazı örnekler
MARİNA PONTONU

MARİNA PONTONU

KAZIKLI MARİNA

KAZIKLI MARİNA

TEKNE YANAŞMA İSKELESİ

TEKNE YANAŞMA İSKELESİ

YÜZER OFİS

YÜZER OFİS

YÜZER YÜRÜME YOLU

YÜZER YÜRÜME YOLU

YÜZER BALIK TUTMA İSKELESİ

YÜZER BALIK TUTMA İSKELESİ

YÜZER RESTORAN

YÜZER RESTORAN

YÜZER HAVUZ

YÜZER HAVUZ

OTEL YÜZME İSKELESİ

OTEL YÜZME İSKELESİ

Galerimizden

Module Dock