WE PROPOSE A LOT OF READY SOLUTIONS


IF YOU NOT FIND HERE WE FIND IDEA TOGETHER

BALIK TUTMA İSKELESİ

Balık tutma iskeleleri temel olarak modül dock ürünü kullanılarak yapılmaktadır. Etrafı korkuluklarla çevrilerek projelendirme tercih edilir. İskelenin yüzme amaçlı olmasından daha çok seyir terası tarzında kullanılması amaçlanarak yapılır.

YÜZME İSKELESİ

YÜZME İSKELESİ / TTÇ Yİ 02

Kıyı kanunu mevzuatı gereği kazıklı iskelelerin yasaklanmasından sonra özellikle ülkemizde kullanılan daha çok otel, tatil köyü, sahile kıyısı olan turistik tesislerin tercih ettiği yüzer iskele ürünümüzdür. Güçlü ve şık çözümler sunar.

VİLLA İSKELESİ

VİLLA İSKELESİ / TTÇ Vİ 03

Sunduğumuz çözümler sonucunda bireysel kullanım amaçlı endüstriyel iskelelere kolayca sahip olunabilmektedir. Bu ürün daha çok kişisel kullanıma sunulan, balık tutma veya yüzme gibi aktivitelerin değerlendirilebileceği amaçlara yöneliktir.

EĞLENCE ADASI

EĞLENCE ADASI / TTÇ EA 04

Otel, tatil köyü, turistik tesis gibi yerlerde standart iskele dışında kurumların müşterilerine keyifli vakit geçirtmek için tercih ettiği ürün grubudur. Burada temel olarak sunulan eğlence adası dışında müşteriden gelen talep doğrultusunda yapılan ürün üzerine ekstra su kaydırağı, atlama platformu, zipline vb. örneklerle çözümler sunulabilir.

TEKNE YANAŞMA İSKELESİ

TEKNE YANAŞMA İSKELESİ / TTÇ TYİ 05

Genellikle tesislerin tercih ettiği, ülkemizde birçok bölgede kullanıma sunduğumuz ürünlerdir. Üzerinde projesine göre iskele babası veya koçboynuzu gibi aparatlarla teknelerin bağlandığı orta ölçekli büyüklükte iskelelerdir.

YÜZER RIHTIM

YÜZER RIHTIM

Temel olarak mega dock kullanılarak yapılan ürün grubudur. Endüstriyel ve ağır kullanım amaçlı yerlerde tercih edilebilir. Bunun yanı sıra geçici depolama işlerinde veya limanlarda, gemi yanaşması amaçlı kullanılabilir.

FERİBOT İSKELESİ

FERİBOT İSKELESİ / YKÇ Fİ 02

Marine pontonlarından farklı olarak yolcu indirme bindirmeye yönelik imal edildiğinden freebordları yüksek üretilen ürünlerdir. Güvenli şekilde teknelerin yanaşmasına imkan sağlayan çözümlerdir.

MEGA YAT İSKELESİ

MEGA YAT İSKELESİ

Özellikle marinaların içerisinde büyük teknelerin yanaşması amaçlı kullanılan iskelelerdir. Güvenli bir şekilde büyük ölçekli teknelerin yanaşmasına imkan sağlayan ürün grubudur.

BÜYÜK MARİNA

BÜYÜK MARİNA

Avrupa ve Dünya standartlarına göre üretilen yat ve özel teknelerin yanaşması amaçlı kullanılan ürün gruplarıdır. 45 cm’den 55 cm’ye kadar standart freebord’unda üretilen marinalardır.

ÖZEL MARİNA

ÖZEL MARİNA

Kendi siteniz, sosyal tesisiniz veya kıyı yapınıza özel olarak üretilen marina ürün grubudur.

AÇIK DENİZ MARİNA

AÇIK DENİZ MARİNA

Özellikle kıyı hattında erişimin zor olduğu ve tekne bağlama ihtiyaçları olan yerlerde suyun ortasında teknenin bağlanması amaçlı üretilen özel çözümlerdir.

GÖLGELİKLİ MARİNA

GÖLGELİKLİ MARİNA

Daha çok yurtdışında tercih edilen tekneleri güneş ışınlarından korumak amaçlı üretilen, üzerinde gölgeliği olan marinalardır.

YÜRÜME YOLU

YÜRÜME YOLU

Bu ürün de aslında bir iskele tipidir. Özellikle pontonlar veya hizmet veren farklı bir gruba yürüme amaçlı kullanılan çözümlerdir.

HAREKETLİ MARİNA

HAREKETLİ MARİNA

Ülkemizde ilk defa HSB Marine tarafından geliştirilen amfibi tipi iskelelerden üretilen ve suyun yaklaşık 28 – 30 metre aralıklarında yer değiştirmesine müsait olan marina ürün grubudur. Özellikle iç sularda Keban havzası, Ermenek havzası gibi suyun baraj şartlarından dolayı çok ciddi bir şekilde inip çıktığı yerlerde yanaşma ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı kurulan marina sistemleridir.

YÜZER YÜZME HAVUZU

YÜZER YÜZME HAVUZU / YY YYH 01

Özellikle iç sularda ve turistik tesislerde güvenli bir şekilde yüzme sağlamak amaçlı, ortam suyunun devir daim edildiği, ekstra güneşlenme ve güvenli yüzme alanları oluşturulan çözümlerdir.

YÜZER HEDEF

YÜZER HEDEF

YÜZER RESTAURANT

YÜZER RESTAURANT / YY YR 04

Kara üzerinde benzer tesislerin yapımı için müsait olmayan alanlarda veya öyle alanlarda daha az maliyetle restaurant kurmak amaçlı ya da turistik amaçlı tercih edilebilen çözümlerdir.

YÜZER TESİS

YÜZER TESİS / YY YT 05

Daha çok iç sularda tercih edilen kurumsal kullanım amaçlı yüzer yapı çözümleridir.

YÜZER GÜNEŞLENME ADASI

YÜZER GÜNEŞLENME ADASI / YY YGA 06

Özellikle turistik tesislerin aynı zamanda yüzme platformu olarak da tercih ettiği geniş alanlı karadan bağımsız ürün gruplarıdır.

SU SPORLARI MERKEZİ

SU SPORLARI MERKEZİ / YY SSM 07

Kürekten kablolu su kayağına kadar akla gelebilecek birçok su sporu yapılmasına olanak sağlayan yüzer yapı çözümleridir.

YÜZER KÖPRÜ

YÜZER KÖPRÜ / YY YK 08

Estetik tasarımları ve güvenli yapıları ön plana çıkan bu ürünler daha çok özel uygulamalar veya organizasyonlarda tercih edilen çözümlerdir.

ÇELİK DALGAKIRAN

ÇELİK DALGAKIRAN / D ÇD 03

Son yıllarda kıyı tesislerinin koylardan daha çok uç ve burun bölgelere yapılması neticesinde kullanımı ihtiyaç haline gelen ürün grubumuzdur. Düşük bütçe, hızlı kurulum ve estetik görünüm özelliğinden dolayı spor organizasyonları, liman içi uygulamalar, tekne fuarları için de tercih edilen çözümlerdir.

BETON DALGAKIRAN

BETON DALGAKIRAN / D BD 01

Dalga periyotlarına, yükseltisine ve de uzunluğuna göre geliştirmiş olduğumuz farklı modellerdeki dalgakıran tasarımlarıyla özellikle kıyı hattında güvenli ve dalgasız alanların oluşturulması hedeflenmektedir. Dalgakıran çözümleri ortam dalgası ve tasarım modeline göre dalgayı %80 oranında absorbe etmektedir. Ülkemizdeki en uzun dalgakıranlardan bir tanesi HSB mühendislik farkıyla Mersin’de üretilmiştir. Özellikle son yıllarda artan kıyı tesislerindeki talebe karşılık üretilen yüzer çözümlerdir.

DALGA SÖNÜMLEME SİSTEMLERİ

DALGA SÖNÜMLEME SİSTEMLERİ / D DSS 02

İlk olarak yine Mersin ve Yeşilköy spor tesislerinde yapılmış olan sistemler bu yönde gelen talebe karşılık mühendislerimizce üretilen çözümlerdir.

KÜREK VE KANO İSKELESİ

KÜREK VE KANO İSKELESİ

Özellikle suya yakın, standartları 18 - 24 cm arasında olan freebord’lu iskele modelleridir. Hem suya çok yakın hem de büyük taşıma kapasitesi sağlayan yüzer çözümlerdir. Genellikle uluslararası yarış alanları, kürek ve kano yarışmaları, kürek ve kano tesislerinde tercih edilmektedir.

KANO KÜREK YARIŞMA PARKURU

KANO KÜREK YARIŞMA PARKURU / SS KKYP 02

Uzun süredir devam eden uluslararası albano sistem yarışma parkurları yapmaktayız. Şimdiye kadar Akdeniz oyunları, 3 tane balkan şampiyonası ve de birçok ulusal ve uluslararası yarışma için tam olimpik parkur yapmış bulunuyoruz.

SABİT ÇIKIŞ PLATFORMU

SABİT ÇIKIŞ PLATFORMU

Çıkış sıralamasında güvenli bir şekilde teknelere ulaşmayı sağlayan yüzer iskele sistemleridir.

OTOMATİK START SİSTEMİ

OTOMATİK START SİSTEMİ

9’lu ve 10’lu yarış parkurlarına kadar teknelerin sıralanmasını, güvenli şekilde start almasını ve çok net yarış başlangıçlarının olmasını sağlayan sistemlerdir.

YÜZER SPOR MERKEZİ

YÜZER SPOR MERKEZİ / SS YSM 05

Güçlü modelleme ve talebe yönelik çözümler sunulan, nerdeyse bütün su sporları için uygulanabilen sistemlerdir. Bu çözümler arasında standart spor merkezinin yüzer spor merkezi üzerine kurularak kullanılması da söz konusu olabilmektedir.

YÜZER REKLAM PANOSU

YÜZER REKLAM PANOSU / SS YRP 06

Daha çok ulusal veya uluslararası organizasyonlar dahilinde talep edilen, kurumsal tanınırlığı arttırmak için verilen reklamların dikkat çekici ve avantaj sağlayıcı bir şekilde yüzer sistemler üzerinde yayınlanmasını sağlayan çözümlerdir.

ÇELİK GEÇİŞ KÖPRÜSÜ

ÇELİK GEÇİŞ KÖPRÜSÜ

Rıhtım alanında yükselti farkının olduğu bölgelerde veya bozuk zeminli kıyılarda tercih edilen yine son derece güvenlikli ve estetik görünümlü çözümlerimizdir. 3 metreye kadar yükselti farkı olan alanlarda bu güvenlikli sabit iskeleler tercih edilebilir. Hareketli yükler hesaplanarak 4 – 26 metre arasında imal edilebilir. İskele üzerinde hareketli mesnet şeklinde bağlantısı sağlanmaktadır.

ALÜMİNYUM GEÇİŞ KÖPRÜSÜ

ALÜMİNYUM GEÇİŞ KÖPRÜSÜ

Öncelikle önem verdiğimiz güvenlik konusunda üst düzey standart yakaladığımız, alüminyum olması sebebiyle imalat sonrası ayrıca şık ve estetik görüntü veren ve yüzer yapılara ulaşmayı sağlayan ürünlerdir. Yüzer yapı sistemlerinin bütünleyicisi olarak mimari açıdan da dizaynıyla dışarıdan güzel bir fotoğraf verir.

DURGUN SU ÇÖZÜMLERİ

DURGUN SU ÇÖZÜMLERİ / EÇ DSÇ 01

Özellikle büyük şehirlerdeki enerji ihtiyacının karşılanması ve doğanın korunması ile üretilen bu çözümlerin durgun su üzerinde tercih edilen modellerinde plastik malzeme kullanılması ile maliyetlerinin düşük olduğu ürün gruplarıdır.

DALGALI SU ÇÖZÜMLERİ

DALGALI SU ÇÖZÜMLERİ

Bu model kullanımında güvenlik sebebiyle beton yüzer sistemler kullanılmaktadır. Uzun ömürlü, güvenlikli ve uygun maliyetli çözümlerin sunulduğu ürün gruplarıdır.

YÜZER OFİS

Prestijli , konforlu ve alışılagelmişin dışında... Su üzeri kullanımında yeni fırsatlar yaratan yapı türleridir.Yapılarda çevreye en yumuşak entegrasyon , modern malzemeler ve ileri teknoloji kullanılmaktadır. Yaşam ve çalışma alanları ihtiyaçlarınıza hitap eden yapılardır. Marina kullanımları için tekne boyutlarına yakın ölçülerde tasarlanmıştır.

M² büyüklükleri ve kullanım farklılıkları ile birlikte 3 tip yüzer ofis sunuyoruz.

YÜZER OFİS TİP A

15x7,5 m ölçülerinde 226 m² büyüklüğünde ofis tipidir. 7 çalışma alanı, 1 toplantı odası, 1 mutfak, 2 wc, 1 karşılama alanı ve 1 balkondan oluşur. Her çalışma alanı ferah ve deniz görecek şekilde tasarlamıştır.

1.KAT Karşılama 27 m2 Wc 3,6 m2 Mutfak 12,5 m2 Koridor 11 m2 Satış Ofisi 16 m2 Oda 1 13 m2 Oda 2 13 m2 2.KAT Antre 9,5 m2 Wc 3,6 m2 Ortak çalışma alanı 23 m2 Oda 1 11,5 m2 Oda 2 16 m2 Toplantı odası 17 m2 Balkon 12,5 m2

YÜZER OFİS TİP B

15x7,5 m ölçülerinde 226 m² büyüklüğünde ofis tipidir. 4 çalışma alanı, 1 toplantı odası, 1 mutfak, 1 wc, 1 karşılama alanı ve 1 terasdan oluşur. Her çalışma alanı ferah ve deniz görecek şekilde tasarlanmıştır.

1.KAT Karşılama 27 m2 Wc 3,6 m2 Mutfak 9 m2 Koridor 11 m2 Satış Ofisi 16 m2 Oda 1 13 m2 Oda 2 16,5 m2 2.KAT Toplantı odası 24,7 m2 Oda 1 19,5 m2 Teras 49 m2

YÜZER OFİS TİP C

10x7,5 m ölçülerinde 150 m² büyüklüğünde ofis tipidir. 2 çalışma alanı, 1 toplantı odası, 1 mini mutfak, 1 wc ve 1 terasdan oluşur. Her çalışma alanı ferah ve deniz görecek şekilde tasarlanmıştır.

1.KAT Koridor 4,2 m2 Wc 3,3 m2 Ortak çalışma alanı 17,5 m2 Toplantı odası 16,6 m2 Oda 8,8 m2 2.KAT Teras 46m2

Copyright © 2018 | HSB GROUP

www.hsb.com.tr