Mega Dock Mega Dock Module Dock

SİZE HAZIR ÇÖZÜMLER ÖNERİYORUZ.

İSTEDİĞİNİZ ÇÖZÜMÜNÜ BURADA BULAMADIYSANIZ BİRLİKTE BİR ÇÖZÜM ÜRETEBİLİRİZ.
TURİZM & TESİS ÇÖZÜMLERİYÜKSEK KAPASİTELİ ÇÖZÜMLERMARİNAYÜZER YAPILARDALGAKIRANLARSU SPORLARIYÜZER GÜNEŞ PANELİYÜZER OFİSAKSESUARLAR

MARİNA İSKELE GEÇİŞ KÖPRÜSÜ

Marina ve iskelerde kullanılan geçiş körüsü rıhtım alanında yükselti farkının olduğu bölgelerde veya bozuk zeminli kıyılarda tercih edilen yine son derece güvenlikli ve estetik görünümlü çözümlerimizdir. 4 metreye kadar yükselti farkı olan alanlarda bu güvenlikli sabit iskeleler tercih edilebilir. Hareketli yükler hesaplanarak 4 – 26 metre arasında imal edilebilir. İskele üzerinde hareketli mesnet şeklinde bağlantısı sağlanmaktadır.

Geçiş köprüleri çelik veya aluminyumdan imal edilebilmektedir. Kara tarafına yapılan çelik konstrüksiyon veya beton kaideye mafsallı mesnet ile bağlanıp iskele üzerinde hareketli kayar mesnet ile sabitlenmekte iskele üzerinde oluşan hareketleri absorbe etmektedir.

ALÜMİNYUM GEÇİŞ KÖPRÜSÜ

ALÜMİNYUM GEÇİŞ KÖPRÜSÜ

Öncelikle önem verdiğimiz güvenlik konusunda üst düzey standart yakaladığımız, alüminyum olması sebebiyle imalat sonrası ayrıca şık ve estetik görüntü veren ve yüzer yapılara ulaşmayı sağlayan ürünlerdir. Yüzer yapı sistemlerinin bütünleyicisi olarak mimari açıdan da dizaynıyla dışarıdan güzel bir görüntü verir.

Aluminyum geçiş köprüleri marine sınıfı T6 serisi aluminyum kullanılarak imal edilmekte ve MIG yöntemi ile LLoyd sertifikalı kaynakçılarımız tarafından yapılmaktadır. Geçiş köprüleri tasarım olarak üzerinde oluşabilecek hareketli yükleri taşıması ve hareketli iskele yapısına uyum sağlamalıdır.

BORU TUTUCU

BORU TUTUCU İSKELE SABİTLEMESİ

Boru tutucular iskelelerin kazıklara bağlanması yüntemi ile sabitlendiği projelerde iskelenin iç kısmında yada dış kısmından sabitlenerek hareketli iskele yapısının sabit çelik kazıkla bağlanmasını sağlar. Boru tutucular 316 sınıfı paslanmaz çelik veya galvanizli çelim malzeme ile ortam koşullarına göre imal edilir. Boru tutucular üzerinde kullanılan şok emici tekerlek veya polietilen takozlar kullanılmaktadır.

Usturmaça

USTURMAÇA

İskele ve pontonlarda kullanılan usturmaçalar ahşap veya kauçuk özlü malzemelerden imal edilmektedir. Proje bazlı çalıştığımız bu aksesuarlar genellikle iskelelerde D tipi usturmaça veya V tipi usturmaçalar olmaktadır. Üzerine yanaşıcak tekne özellikleri ve yüklerine göre belirlenen usturmaçalar birinci sınıf hammadde kullanılarak imal edilmesi gerekir. D80 tipi usturmaçadan D260 tipi usturmaçaya kadar bünyemizde proje bazlı imalatımız mevcuttur.

Boru Kapağı

BORU KAPAĞI

Boru kapakları genel olarak kazıklı sabitlenen iskele modellerinde kazık kafalarına takılan ürünlerdir. Kazık üzerin kuş konmasını engeller ve kazığın iç kısmını dış mekan şartlarından korur. Genel olarak fiber malzemeden imal edilen boru kapakları boru ebatına göre üretilmektedir.