Mega Dock Mega Dock Module Dock

SİZE HAZIR ÇÖZÜMLER ÖNERİYORUZ.

İSTEDİĞİNİZ ÇÖZÜMÜNÜ BURADA BULAMADIYSANIZ BİRLİKTE BİR ÇÖZÜM ÜRETEBİLİRİZ.
TURİZM & TESİS ÇÖZÜMLERİYÜKSEK KAPASİTELİ ÇÖZÜMLERMARİNAYÜZER YAPILARDALGAKIRANLARSU SPORLARIYÜZER GÜNEŞ PANELİYÜZER OFİSAKSESUARLAR

YÜZER YAT TEKNE MARİNASI

Yüzer Marina pontonları Avrupa ve Dünya standartlarına göre üretilen yat ve özel teknelerin yanaşması amaçlı kullanılan ürün gruplarıdır. 45 cm’den 60 cm’ye kadar standart su üzeri yüksekliğinde (freebord) üretilen marinalardır. Atkılı sistem ve blon bağlantı sistemi olarak dünyada kabul görmüş iki sistemide üretebilecek imalat kapasitesi ve referanslarımız bulunmaktadır.

Marina pontonlarında temel olarak amaç teknelerin güvenli ve konforlu bir şekilde bağlanmalarına olanak sağlanmasıdır. Bu amaçla marina iskelelerinde bağlantı koçboynuzları, servis amaçlı elektrik ve su pedestalleri, iskele üzerinde seçilecek usturmaçalar imalatın önemli detaylarını oluşturmaktadır.

Marinalar için tüm bu konuları tasarlama, projelendirme ve imalatı konusunda teknik ekibimizin bilgi ve birikimi bulunmaktadır. Yatırımlarınızın efektif bir şekilde hayata geçmesi için en uygun ürün modelini sunmaktayız.

YÜZER ÖZEL MARİNA

Özel marimalar kendi siteniz, sosyal tesisiniz veya kıyı yapınıza ihtiyaçlarınıza özel olarak üretilen marina ürün grubudur. İskele grubu üzerinde yanaşma kapasitesini yükseltebileceğiniz parmak iskeleler (fingers), iskele ekipmanları (bollard, cleats, fender, pedestal, fire hydrant) kullanabilir ve size özel marina konforunu yaşayabilirsiniz.

Son yıllarda özellikle açıktaki büyük teknelere ulaşma amaçlı kullanılan küçük tekneler kıyıda yeterince bağlama alanı olmadığı için kıyıya yakın yerlerde tonoz üzerinde kalmaktadır. Bu tip tekneler çoğalması ile gerek güvenlik gerekse görsellik anlamında bir ihtiyaç doğurmaktadır. Özel marina ile tesisinizde bir yanaşma alanı oluşturup tüm bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

AÇIK DENİZ YANAŞMA

Özellikle kıyı hattında erişimin zor olduğu ve tekne bağlama ihtiyaçları olan yerlerde suyun ortasında teknenin bağlanması amaçlı üretilen özel çözümlerdir. Tek bir tonoz sistemi ile birçok teknenin aynı anda güvenli bir şekilde bağlanmasına olanak sağlar.

AMFİBİ İSKELE

Ülkemizde ilk defa HSB Marine tarafından geliştirilen amfibi tipi iskelelerden üretilen ve suyun yaklaşık 28 – 30 metre aralıklarında yer değiştirmesine müsait olan marina ürün grubudur. Özellikle iç sularda Keban havzası, Ermenek havzası gibi suyun baraj şartlarından dolayı çok ciddi bir şekilde inip çıktığı yerlerde yanaşma ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı kurulan marina sistemleridir.

İskele grubu suyun alçaldığı zamanlarda karaya oturup geçiş yolu ve merdiven vazifesi görmektedir. Suyun yükseldiği zamanlardada yüzer bir geçiş yolu haline gelmektedir. Bu tip iskeleler suyun seviyesinin değiştiği yerlerde kıyı çizgisininde oldukça fazla değişmesinden dolayı her yükseklikte kullanılabilir. Kıyı ile su üzerindeki teknelerin bağlantısını sağlayıp güvenli bir geçiş yolu oluşturur.

YÜZER YÜRÜME YOLU

Yüzer yürüme yolu ürünü özellikle pontonlar veya hizmet veren farklı bir gruba yürüme amaçlı kullanılan çözümlerdir. Liman içi ekstra geçiş alanları, iki bölge arası ulaşım veya hafif araç geçişlerinde kullanılabilir. Düşük kapasiteli yaya geçişinden, araç geçişine kadar birçok farklı projede kullanılabilir.
Yüzer yürüme yollarının birbirlerine olan özel bağlantıları sayesinde kesintisiz bir yol görünümü elde edilir.

GÖLGELİKLİ TENTELİ TEKNE İSKELESİ

Daha çok yurtdışında tercih edilen tekneleri güneş ışınlarından korumak amaçlı üretilen, üzerinde gölgeliği olan marinalardır. Teknenizin bağlama esnasında güneş ışınları ve zararlı dışmekan faktörlerinden koruyup teknenizim ömrünü uzatmak ve bakım maliyetlerini azaltmak adına yapılan iskele modelidir.

Yüzer tenteli iskele grubunda imal ettiğimiz birçok iskele modelinin üzerine özel çelik konstrüksiyon ve membran uygulanmaktadır.